CHRISTMAS & NEW YEARS HOURS – SHUT DOWN WED 3PM, 18TH DEC AND OPEN MON 12TH JAN. LAST DELIVERIES BY TUES 17TH DEC.
HELLO, WELCOME TO OUR NEW WEBSITE, ANY QUERIES CALL US ON (08) 9240 7066 OR EMAIL SALES@ERGOLINK.COM.AU - EXISTING MEMBERS WILL NEED TO RESET THEIR PASSWORD ON FIRST LOG IN - THANK YOU!
HELLO, WELCOME TO OUR NEW WEBSITE, ANY QUERIES CALL US ON (08) 9240 7066 OR EMAIL SALES@ERGOLINK.COM.AU - EXISTING MEMBERS WILL NEED TO RESET THEIR PASSWORD ON FIRST LOG IN - THANK YOU!
HELLO, WELCOME TO OUR NEW WEBSITE, ANY QUERIES CALL US ON (08) 9240 7066 OR EMAIL SALES@ERGOLINK.COM.AU - EXISTING MEMBERS WILL NEED TO RESET THEIR PASSWORD ON FIRST LOG IN - THANK YOU!
HELLO, WELCOME TO OUR NEW WEBSITE, ANY QUERIES CALL US ON (08) 9240 7066 OR EMAIL SALES@ERGOLINK.COM.AU - EXISTING MEMBERS WILL NEED TO RESET THEIR PASSWORD ON FIRST LOG IN - THANK YOU!
Navigate new worlds in style and comfort with the Buro Navigator Gaming Chair.
Navigate new worlds in style and comfort with the Buro Navigator Gaming Chair. Dial in your perfect lean with backrest angle adjustment and rely on fully adjustable 4D armrests to support even the longest gaming marathons.
Backed by a 5-year guarantee.
| User Weight Rating | 130 kg |
| Overall Dimensions | 700 mm W x 700 mm D x 1250-1345 mm H |
| Back Dimensions | 530 mm W x 810 mm H |
| Back Adjustment Type | Fixed Height |
| Seat Dimensions | 530 mm W x 470 mm D |
| Seat Height Range | 470 mm to 565 mm |
| Mechanism | Synchro |
| Headrest | As Standard |
| Base | 700mm powder coat steel with Kick Plates |
| Castors | Free Wheeling 60 mm |
| Arm Type | Height, Width & Depth Adjustable |
Navigate new worlds in style and comfort with the Buro Navigator Gaming Chair. Dial in your perfect lean with backrest angle adjustment and rely on fully adjustable 4D armrests to support even the longest gaming marathons.
Backed by a 5-year guarantee.
| User Weight Rating | 130 kg |
| Overall Dimensions | 700 mm W x 700 mm D x 1250-1345 mm H |
| Back Dimensions | 530 mm W x 810 mm H |
| Back Adjustment Type | Fixed Height |
| Seat Dimensions | 530 mm W x 470 mm D |
| Seat Height Range | 470 mm to 565 mm |
| Mechanism | Synchro |
| Headrest | As Standard |
| Base | 700mm powder coat steel with Kick Plates |
| Castors | Free Wheeling 60 mm |
| Arm Type | Height, Width & Depth Adjustable |